ورود پیراهنی با نام یکی از فرماندهان سپاه عمر سعد به بازار، در آستانه محرم!

کد : 10144

متن شبهه یا سوال:

«این عکس یه خواننده رپ هست که اسمشو حسین ابلیس گذاشته مراقب باشید! حسین یا حصین ؟ اینروزها نزدیک محرم شاهد پیراهن های مشکی هستیم که با خط درشت اسم حصین روی آن چاپ شده است.

توجه توجه
و اما حصین : حصین بن تمیم .

حسین یا حصین؟ اینروزها نزدیک محرم شاهد پیراهن های مشکی هستیم که با خط درشت اسم حصین روی آن چاپ شده است. و اما حصین : حصین بن تمیم سردسته کمانداران و تیراندازان سپاه عمربن سعد کسی بود که پس از ورود او به صحنه نبرد باران تیر از هر سو به اصحاب امام عشق باریدن گرفت . چرا قلب فاطمه زهرا و امام زمانمان را با چنین غفلتی و ناآگاهیهایی ازین دست می شکنیم خاص بودن پوشش به چه قیمتی اگه عشق به سیدالشهدا دارید اطلاع رسانی کنید که قبل از فرارسیدن ماه عزای سالار شهیدان این پیراهنها از بین مردم جمع بشه این عکس هم عکس یک خواننده رپ هست به نام حسین ابلیس مراقب باشید!»

 

10144

پاسخ اجمالی

1. این تصویر «شاتر استوک» یا تصویر پایه یک مانکن خارجی برای ایجاد نمونه تبلیغ است که هر طرحی را میتوان بر روی آن مونتاژ کرد، که معمولا شرکت ها برای تبلیغات و به نمایش گذاشتن تولیدات خود از این تصاویر استفاده میکنند.

2. موردی از تبلیغ یا فروش گسترده این پیراهن پیش از محرم 95 به دست نیامد! انتشار این تصویر به اوائل سال 94 توسط یک وبلاگ فروش تی شرت عکس دار خوانندگان رپ باز می گردد!

3. امروزه برای برند سازی از عبارت هایی استفاده میکنند تا در ذهن مخاطب ماندگار شود مثلا بجای “for” از عدد “4” که تلفظ لاتین آن مشابه هم است استفاده میشود و موارد بسیاری از این دست، استفاده از “ص” بجای “س” در “حسین” اشاره به حصین بن نمیر تمیمی ندارد! این تغییر برای متمایز کردن نام هنری خواننده بوده، چنانکه در نام لاتین او هم بجای S، عدد 3 درج شده است!

4. با فرض نیت خیر نویسنده، معرفی عکسی که انتشار چندانی نداشته و تحلیل نادرست آن، بیشتر تبلیغ و بزرگنمایی این خواننده زیر زمینی بوده، خصوصا که طرح این پیراهن با ذائقه عمومی و مخاطبان چنین تحلیلی هم همخوانی ندارد!

5. جا دارد افراد دغدغه مند پیش از تحلیل پیامها و انتشار مطالب در فضای مجازی، جوانب مختلف آن را با دید بازتری بررسی کنند.

پاسخ تفصیلی

  مطالعه بیشتر

  shayeaat.ir

  yon.ir/tshirtHo

  islamquest.net/fa/archive/question/fa10119

  the14.ir/10144


  برچسب ها: , , , ,
  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  معادله ی امنیتی *