یک دقیقه مثبت در صدا و سیما که حقیقت بیان شد!

کد : 10126

متن شبهه یا سوال:

‏نزدیک محرم شد و یادی هم بکنیم از این برنامه زنده که تنها یک دقیقه مثبت در تاریخ صداسیمای ج.ا بوده و حقیقت محض بیان شد

متن پیامک در برنامه این شبها؛

«اما عزیزی با عصبانیت با اسم یکی بود و دیگر نیست، نوشته: خوب مردم را سرگرم عاشورا ماشورا کردید تا مسئولان با خیالی آسوده و بی‌دغدغه به غارتگری‌ها و ظلم و ستم‌هاشون ادامه بدن و در دلشون به مردم زود باور و ساده بخندن و تا ابد غرق در مشکلاتی که هیچ وقت حل نخواهد شد باقی بگذارند، در مسیر خوبی قدم گذاشتید به خیال خودتان، متأسفم برای خودم و هم‌نسلانم که در این زمان و مکان زیست می‌کنیم. خاک بر سر ما باشد بهتر از این روزگار سیاه است که برای ما به وجود آوردید.»

پاسخ اجمالی

1. این کلیپ متعلق به برنامه «این شبها» از شبکه یک سیما می باشد، که مجری برنامه جناب آقای علی درستکار پیامک یکی از بینندگان را در برنامه می خواند و در ادامه جواب میدهد ، که متاسفانه در کلیپ بالا بخش جواب ایشان بریده شده و نیامده که ما در ادامه فیلم کامل را قرار میدهیم.

2. این کلیپ قدیمی بوده ولی با توجه به نزدیک شدن ماه محرم دوباره درفضای مجازی منتشر شده است.

3. خلاصه متن جواب جناب آقای درستکار؛

«حتماً اگر قرار باشد در شرایطی به نام دین و مقدسات سوءاستفاده و بهره‌برداری شود، شرایط بسیار شومی برای یک ملت و کشور است؛ اما خطاب به نگارنده پیام این را بگویم که به نظر می‌رسد اوضاع به شدتی که شما نوشته‌اید نیست.

در خاطراتتان باشد که پای این نظام ارزشمندترین خون‌ها و جان‌ها نثار شده است. این نظام، نظامی است که برای اقامه دین خدا و برای به پا داشتن احکام الهی به پا شده و از طرف خود مردم هم تأسیس این حکومت اتفاق افتاد و انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت.

اگر شرایط کنونی را با پیش از انقلاب مقایسه کنید تصدیق می‌کنید که درهرحال مظاهر دین بسیار فراوان‌تر و گسترده‌تر به چشم می‌خورد. جلسه‌های مذهبی و مراسم‌های که برای مناسبت‌های مختلف دینی برگزار می‌شود، اعتکاف‌ها، مسابقات قرآن و مانند این موارد دستاوردهای انقلاب است. نکته‌ای که هست نباید از این‌ها سوءاستفاده و بهره‌برداری نامطلوب کرد.

عزیز من، نویسنده عزیز به نظر می‌رسد شما جوان هستید چراکه شور نهفته در پیام متناسب با شور جوانی است. شما می‌توانید تلاش کنید تا جوان هستید زحمت بکشید و اگر دوست دارید عالم دین شوید. یا اینکه مصلح سیاسی و اجتماعی شوید و بیایید بهتر از این کار کنید تا فرهنگ درست‌تر دینی اشاعه پیدا کند. بر این اساس به دین کمک کنید و جلوی سوءاستفاده‌های دینی که همیشه در زمان‌های مختلف وجود داشته است را بگیرید. راه بسته نیست و علی‌رغم اینکه تصور بر این است که پارتی‌بازی و رابطه نیاز است این‌طور نیست.

من خودم کارگر زاده ساده‌ای هستم که تست دادم و به‌طور طبیعی وارد تلویزیون شدم و در حال حاضر 20 سال است در تلویزیون حضور دارم و همیشه همین‌طور حرف زدم؛ بنابراین امکان حرف زدن، کار کردن و تلاش و اصلاح هست. شما هم زحمت بکشید و به جمع مصلحین سالم و صادق بپیوندید.»
(منبع خبرگزاری فارس)

 

پاسخ تفصیلی

مطالعه بیشتر

yon.ir/FarsNewsAD

yon.ir/FilmAsliAD

yon.ir/FilmTaghAD

the14.ir/10126


برچسب ها: , , , , ,
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله ی امنیتی *