چرا خدایت 124000 راهنمای خود را در منطقه خاورمیانه فرستاده است؟!

کد : 10095

متن شبهه یا سوال:

«دوست مسلمان من! تا به حال پیش خود فکر کرده ای که چرا خدایت 124000راهنمای خود را در منطقه خاورمیانه فرستاده است؟ تا به حال فکر کرده ای چرا پیامبری در سرزمین استرالیا یا افریقا یا امریکا نفرستاد؟؟ ارزش جهنم از بهشت خیلی بیشتر است، جهنمی که در آن افراد بی خدایی نظیر ادیسون، انیشتین، راسل و … باشند، ارزشش بیشتر از بهشتیست که در آن فقط مساعل کمر به پایین برای بندگان فراهم میشود.»

پاسخ اجمالی

2. حدیثی که به بعثت 124000 پیامبر اشاره داشته باشد، تنها یک حدیث بوده و این حدیث نیز از لحاظ سندی مورد نقد می باشد.

1. با این حال، اگر بپذیریم که 124000 پیامبر در طول تاریخ به بعثت رسیده اند؛ در جایی نیامده است که این پیامبران مخصوص قوم خاص یا زمان و مکانی مشخص بوده اند؛ بلکه هر جایی قومی باشد پیامبری مبعوث می شود.

در قرآن کریم آمده است:

– برای هر امتی رسولی است. (یونس/47)

– در هر امتي نذير و هشدار دهنده اي وجود دارد. (فاطر/24 )

– در هر امتي پيامبري فرستاديم (تا به مردم بگويند) که خدا را بپرستيد و از بت اجتناب کنيد. (نحل/36)

بنابراین هر قومی پیامبری داشتند.

4. اینکه چرا اکثر پیامبران در خاورمیانه و بخش غربی اروپا بوده اند؛ باید گفت که تا دوران پیامبر اکرم (ص) (نزدیک به 1400 سال پیش) پراکندگی بشریت در محدوده همین مناطق بوده است و جمعیتی در سایر نقاط زمین نبود و اگر بود حتما صاحب پیامبر بوده اند.

پاسخ تفصیلی

1. وجود غلط های املایی و عدم آشنایی با مبنای اسلام، کاملا بیانگر سطح علمی نویسنده شبهه است، او می خواهد فقط از اسلام و دستوراتش که با عقل ثابت شدنی هستند فرار کند تا زندگی با قوانین اسلام را نبپذیرد و به زندگی بدون قانون خود عمل کند.

2. حدیثی که به بعثت 124000 پیامبر اشاره داشته باشد، تنها یک حدیث بوده و این حدیث نیز از لحاظ سندی مورد نقد می باشد.

3. با این حال، اگر بپذیریم که 124000 پیامبر در طول تاریخ به بعثت رسیده اند؛ در جایی نیامده است که این پیامبران مخصوص قوم خاص یا زمان و مکانی مشخص بوده اند؛ بلکه هر جایی قومی باشد پیامبری مبعوث می شود.

در قرآن کریم آمده است :

«وَلِكُلِّ أُمَّةٍ رَسُولٌ» (یونس/47)
ترجمه: برای هر امتی رسولی است

« وَإِن مِّنْ أُمَّةٍ إِلَّا خلَا فِيهَا نَذِيرٌ» (فاطر/24 )
ترجمه: در هر امتي نذير و هشدار دهنده اي وجود دارد.

«وَلَقَدْ بَعَثْنَا فِي كُلِّ أُمَّةٍ رَّسُولًا أَنِ اعْبُدُواْ اللّهَ وَاجْتَنِبُواْ الطَّاغُوتَ فَمِنْهُم مَّنْ هَدَى اللّهُ وَمِنْهُم مَّنْ حَقَّتْ عَلَيْهِ الضَّلالَةُ» (نحل/36)
ترجمه: در هر امتي پيامبري فرستاديم (تا به مردم بگويند) که خدا را بپرستيد و از بت اجتناب کنيد .

بنابراین هر قومی پیامبری داشتند؛

4. اینکه چرا اکثر پیامبران در خاورمیانه و بخش غربی اروپا بوده اند؛ باید گفت که تا دوران پیامبر اکرم (ص) (نزدیک به 1400 سال پیش) پراکندگی بشریت در محدوده همین مناطق بوده است و جمعیتی در سایر نقاط زمین نبود و اگر بود حتما صاحب پیامبر بوده اند.

مورخان بزرگ جهان تصريح مي‌کنند که مشرق زمين (مخصوصاً شرق ميانه) گهواره تمدن انساني است و منطقه اي که به نام هلال خصيب است. تمدن مصر باستان که قديمي ترين تمدّن شناخته شده جهان است، تمدّن بابل در عراق، تمدن يمن در جنوب حجاز، همچنين تمدّن ايران و شامات، همه نمونه تمدن‌هاي معروف بشري هستند… قدمت تمدن انساني در اين مناطق به هفت هزار سال يا بيش تر باز مي‌گردد. (پيام قرآن ، ج7، ص 368 ، ناصر مکارم شيرازي ، قم ،مدرسه الامام علي بن ابيطالب (ع) ،1375 ،چاپ سوم)

از بررسی زندگی برخی پیامبران درخواهیم یافت که اقوامی همچون سیاه پوستان و چینی ها نیز صاحب پیامبر بودند؛ مثلا از بررسی تاریخ نوح پیامبر (ع) خواهیم فهمید که ایشان پیامبر قومی سیاه پوست نیز بوده است.

5. در قرآن تصريح شده است که بسياري از پيامبران بوده‏ اند که نامي از ايشان در اين قرآن به ميان نيامده است:

«وَرُسُلاً قَدْ قَصَصْنَاهُمْ عَلَيْكَ مِنْ قَبْلُ وَرُسُلاً لَمْ نَقْصُصْهُمْ عَلَيْكَ وَكَلَّمَ اللَّهُ مُوسَى تَكْلِيماً »َ(نساء/164)
ترجمه: و پيامبرانى [را فرستاديم‏] كه در حقيقت [ماجراى‏] آنان را قبلًا بر تو حكايت نموديم و پيامبرانى [را نيز برانگيخته‏ايم‏] كه [سرگذشتِ‏] ايشان را بر تو بازگو نكرده‏ايم. و خدا با موسى آشكارا سخن گفت.

6. بنابراین تمام اقوام پیامبر داشته اند ولی بر اثر گذر زمان تعالیم پیامبرشان یا از بین رفته و یا تحریف شده است به طوری که با بعثت آخرین پیامبر، تمام شریعت ها و ادیان دیگر نزد خداوند متعال بی اعتبار شد و آیه: «إِنَّ الدِّینَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلام » نازل گشت. (دین نزد خداوند فقط اسلام است) (آل عمران/19)

7. نویسنده شبهه قصد دارد بی خدایی را بر یگانه پرستی مقدم کند، برای این کار حتی از دروغ هم استفاده کرده است، او حاضر است تمام دانشمندان را کافر کند و آنها را به جهنم داخل ولی ایمان به خدای یگانه را نپذیرد. در حالی که سخنان دانشمندان بزرگ جهان درباره خداوند شنیدنی است و پایبندی آنان به ادیان الهی ستودنی که با جست و جویی ساده در اینترنت قابل دسترسی است.

بعنوان مثال انیشتین نابغه علمی قرن بیستم می گوید: در عالم مجهول، نیروی عاقل و قادری وجود دارد که جهان گواه وجود اوست.
(کتاب اثبات وجود خدا، چاپ سوم، ص 76 به نقل مارلین بوکس کریدر)

8. به نویسنده متن باید گفت که بالاترین مقصد و هدف انسان های صالح و خداشناس رضای خداوند است:

يا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعي‏ إِلى‏ رَبِّكِ راضِيَةً مَرْضِيَّةً فَادْخُلي‏ في‏ عِبادي وَ ادْخُلي‏ جَنَّتي‏ (فجر/27-30)
ترجمه: اى نفس مطمئنّه، خشنود و خداپسند به سوى پروردگارت بازگرد، و در ميان بندگان من درآى، و در بهشت من داخل شو.

رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُ ذلِكَ الْفَوْزُ الْعَظيمُ (مائده/119)
ترجمه: خدا از آنان خشنود است و آنان [نيز] از او خشنودند. اين است رستگارى بزرگ.

9. اما در رابطه مسائل جنسی باید گفت؛

اولا قرآن درصدد بیان ویژگی های بهشت برآمده که نویسنده متن فقط مسائل جنسی را دیده و آیات دیگر که از ویژگی های بهشت بیان شده را ندیده است؛

وَ نَزَعْنا ما في‏ صُدُورِهِمْ مِنْ غِل (اعراف/43)
ترجمه: و هر گونه كينه‏اى را از سينه‏هايشان مى‏زداييم.

ادْخُلُوا الْجَنَّةَ لا خَوْفٌ عَلَيْكُمْ وَ لا أَنْتُمْ تَحْزَنُون (اعراف/49)
ترجمه: به بهشت درآييد. نه بيمى بر شماست و نه اندوهگين مى‏شويد.

لا يَسْمَعُونَ فيها لَغْواً وَ لا تَأْثيماً إِلاَّ قيلاً سَلاماً سَلاماً (واقعه/25-26)
ترجمه: در آنجا نه بيهوده‏اى مى‏شنوند و نه [سخنى‏] گناه‏آلود. سخنى جز سلام و درود نيست.

و…

ثانیا یکی از علایق بسیاری از انسان ها، روابط جنسی است و بهتر است بگوییم یکی از علایق نوع انسانی است؛ و از آنجا که بهشت محل و خواستگاه رسیدن به تمام امیال و آرزوها و علایق است ، به تمام آرزوهای خود می رسد ، حال آنکه اهداف بهشت برتر از آنیست که به ذهن خطور کند و چون همه انسان ها از سطح ایمان و شناخت یکسانی برخوردار نیستند خداوند برای نزدیکتر شدن ویژگی های بهشت به اذهان از مثال هایی چون نهرهای روان ، میوه ها ، حوری و … استفاده نموده است.

مطالعه بیشتر

پایگاه تخصصی شبهه

yon.ir/DaIQ01

yon.ir/DaIQ02

yon.ir/Behesht01

yon.ir/Behesht02

the14.ir/10095


برچسب ها: , , , , , , , , , ,
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله ی امنیتی *