مسخ شدن دختر هلندی بعد از پاره کردن قرآن!

کد : 10050

متن شبهه یا سوال:

این دختر خانم هلندی که می‌بینید وقتی مامانش داشته قرآن می‌خونده این دختر داشته موزیک گوش می‌داده که از قرآن خوندن مامانش خسته می‌شه و میره قرآن رو پاره می‌کنه یه دفعه آتیش می‌افته به جونش مامانش وقتی پتو رو می‌اندازه روش و آتش را خاموش می کنه دختر به این روز افتاده بود.

 

 

پاسخ اجمالی

1. قضیه مسخ دختر هلندی به دلیل اهانت به قرآن خوانی مادرش، از مشهورترین هوكس های (دروغ و شایعات آگاهانه) مذهبی در اینترنت است.

2. آنچه که در تصویر مشاهده می‌کنید مربوط به مجسمه ای ساخته پاتریشیا پیچی نینی و از جنس سیلیكون و كائوچو و طرحی ژنتیكی در مورد تكامل حیوانات است كه در نمایشگاه آثار وی به نمایش در آمده و از آن عكس گرفته شده است. (این تصاویر یک موجود زنده نیست، بلکه یک مجسمه است.)

3. ساخت این گونه مطالب دروغ برای از بین بردن باور مردم است، قرآن برای اثبات حقانیتش نیاز به هیچ گونه از این تصاویر ساختگی ندارد بلکه محتوای ژرف و علمی آن برای کسانیکه حق جو و حق طلبند کفایت می‌کند.

پاسخ تفصیلی

قضیه مسخ دختر هلندی به دلیل اهانت به قرآن خوانی مادرش، از مشهورترین هوكس های (دروغ و شایعات آگاهانه) مذهبی در اینترنت است، اگر چه در دهه 70 این شایعه دست بدست می‌شد (از طریق تکثیر عکس و ابزارهایی که در آن دهه مرسوم بود) اما دوباره در چند سال گذشته در فضای مجازی روی کار آمد و در اینترنت در حال پخش شدن است. تصویر واقعی مربوط به مجسمه ای ساخته پاتریشیا پیچی نینی و از جنس سیلیكون و كائوچو و طرحی ژنتیكی در مورد تكامل حیوانات است كه در نمایشگاه آثار وی به نمایش در آمده و از آن عكس گرفته شده است.

پس همانطور که در متن بالا بیان شد؛

1. این تصویر یه موجود زنده نیست، بلکه یک مجسمه است.

2. سازنده این مجسمه خانم پاتریشینا پیچی نینی (Patricia Piccinini) است، که یک مجسمه ساز استرالیایی است، که از این قبیل آثار (مجسمه های ترکیبی از انسان، حیوان و…) می‌سازد. (همانطور که در عکس می‌بینید، چند نمونه دیگر از آثار او وجود دارد.)

3. اما در رابطه با مسخ باید بیان نمود که قرآن در چندین آیه به مسخ شدن برخی از افراد در گذشته خبر داده؛
– فلما عتوا عن ما نهوا عنه قلنا لهم کونوا قرده خاسئین؛ (اعراف / آیه 166)
ترجمه: هنگامی که در برابر فرمانی که به آن ها داده شده بود سرکشی نمودند، به آن ها گفتیم به شکل میمون‌ها در آیید و طرد شوید.

– در آیه دیگر آمده: من لعنه الله و … علیه و جعل منهم القرده و الخنازیر؛ (مائده / آیه 60)
ترجمه: همان کسانی را که خدا بر آن ها لعن و غضب کرد و آنان را به بوزینه و خوک مسخ نمود.

از این گونه آیات به دست می‌آید در امت‌های پیشین کسانی بر اثر گناه مورد غضب الهی قرار گرفته، در دنیا به عذاب و کیفر دچار شده و مسخ شده‌اند.

4. اما در رابطه با مسخ شدن در عصر حتضر باید بیان نمود، آیه «وَ مَا أَرْسَلْنَکَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِین»، دلالت دارد که پیامبر اسلام(ص) برای تمام اهل عالم رحمت است. مفسران به نقل از ابن عباس یکی از شاگردان بزرگ حضرت علی(ع) در تفسیر قرآن مجید، در تفسیر این آیه می‌گوید: «مراد خداوند متعال این است که پیامبر گرامی اسلام(ص)، رحمت است برای انسان‌های خوب و بد، مؤمن و کافر اما برای مؤمنان هم در دنیا رحمت است هم در آخرت و برای کفار فقط در دنیا رحمت است به این‌که از عذاب امت‌های گذشته، مانند غرق شدن در آب و مسخ شدن به صورت حیوانات عفو شده‌اند.»

در مقابل این آیه روایاتی وجود دارد که دلالت دارد عذاب مسخ شدن در امت اسلامی نیز همانند امت بنی اسرائیل وجود دارد. اما دسته سوم از روایات وجود دارد که با استناد به این دسته می‌توان بین مفاد آیه رحمت و روایات دلالت کننده بر مسخ امت اسلامی را بدین گونه جمع کرد: «آیه رحمت، عذاب مسخ را از عموم کفار برداشته است، اما روایات ناظر به برخی از سران کفار مانند قاتلان حضرت سید الشهداء و هتک حرمت کنندگان به حریم آل رسول(ص)، که در زمان حکومت حضرت مهدی(عج) رجعت می‌کنند، در همین دنیا دچار عذاب‌های سختی می‌شوند که یکی از آن عذاب‌ها مسخ و تبدیل شدن به صورت حیوانات است؛ همچنین گروهی از افراد که در آخر الزمان زندگی می‌کنند و همجنس بازی می‌نمایند، نیز بنابر فرموده پیامبر اکرم(ص) دچار عذاب مسخ خواهند شد و از تحت این عموم استثنا گردیده‌اند.

به عبارت دیگر: روایات اثبات کننده مسخ به عنوان روایات خاص، برخی از افراد را از تحت عموم آیه رحمت استثنا نموده‌اند و آیه رحمت در مابقی افراد کفار و گناهکاران امت اسلامی، به عمومیت خویش باقی است و این عذاب فقط به سران و اشقیای کفار و عده‌‌ای خاص از مجرمان و گناهکاران، آن هم در آخر الزمان اختصاص یافته است.

5. در آخر تذکر این نکته لازم است، ساخت این گونه مطالب دروغ برای از بین بردن باور مردم است، قرآن برای اثبات حقانیتش نیاز به هیچ گونه از این تصاویر ساختگی ندارد بلکه محتوای ژرف و علمی آن برای کسانیکه حق جو و حق طلبند کفایت می‌کند.

 • 10050_web

مطالعه بیشتر

porsemanequran.com/node/23303

islamquest.net/fa/archive/question/fa28757

patriciapiccinini.net

aftabnews.ir/vdcc.eq4a2bqipla82.html

yon.ir/maskhhi

the14.ir/10050


برچسب ها: , , , , ,
2 پاسخ
  • ادمین
   ادمین گفته:

   سلام علیکم

   گروهی از مورخان به طور کل منکر وجود شخصی به نام قطام شده اند که مهمترین آنها دکتر شهیدی است، مرحوم سید جعفر شهیدی اصلا قضیه قطام را افسانه ای بیش نمی‌داند و به کلی آن را انکار می‌کند و با دلایل محکم اثبات می‌کند که این قضیه ساخته و پرداخته نویسندگان متاخر است.

   ایشان در کتابش می‌نویسد: …شگفت تر از اصل داستان پیدا شدن ناگهانى زنى به نام قطام است که ابن ملجم چون او را دید یک دل نه صد دل عاشق وى شد، و شگفت تر از داستان قطام، خود قطام است، در حالى که طبرى او را زنى قدیسه مى‌شناساند و مى‌گوید: «در مسجد اعظم معتکف بود که ابن ملجم و دو تن دیگر به نزد وى به مسجد آمدند و گفتند: ما بر کشتن على متحد شده ایم.»

   ابن اعثم، او را زنى بوالهوس و نیمه روسپى معرفى مى‌کند…. (زندگانی امیرالمومنین علی(ع)، دفتر نشر فرهنگ اسلامی، چاپ ۱۷، ص ۱۶۰) .
   ایشان در ادامه می‌گوید: اصل به وجود آمدن قضیه قطام بیشتر از زبان ابن اعثم گفته شده و در منابع دست اول از آن نامی برده نشده است.

   حال گذشته از اینکه آیا قضیه قطام صحت دارد یا نه این موضوع که قطام تبدیل به خوک شده باشد در هیچ منبع معتبری ذکری از آن به میان نیامده است، و معلوم نیست دست اندرکاران سریال امام علی علیه السلام برای اولین بار این موضوع را از کجا استفاده کرده اند.

   نکته مهم: کسانی هم که می‌گویند قطام وجود داشته ذکری از موضوع مسخ نمی‌کنند بلکه می‌گویند قطام به واسطه سعید (معشوقه ی سابق قطام، که ابتدا پیمان نامه ای نزد قطام امضا نمود تا امام را بکشد و سپس اصلاح شد و جزء مریدان آن حضرت شد) کشته شد و سرش را بریدند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله ی امنیتی *