متن رو نخون اول یه آرزو بکن!

کد : 10208

متن شبهه یا سوال:

به حضرت محمد قسم متن رو نخون اول یه آرزو بکن
دختری در تهرانم ، سرطان دارم . شبی خواب حضرت محمد را دیدم در گلوم آب ریخت و شفا پیدا کردم. ازم خواست اینو به 7 نفر بگم. این پیام دست کارمندی افتاد و اعتقاد نداشت کارشو از دست داد ، به دست دیگری افتاد عملی نکرد پسرشو از دست داد. 1نفر عمل کرد 20 میلیون بدست آورد. اگر به محمد اعتقاد داری به 7 نفر بفرست اگر تا 7 روز معجزه نشد به این خط ——- 0930 اسمم مهسا قسم دادم کپی کنید بعد از 28 دقیقه کسی بهت زنگ میزنه که انتظارشو نداری.

پاسخ اجمالی

احتمالاً این روزها پیامک‌های که در آخر آن عباراتی مثل:

– این پیام را برای ۱۰ نفر بفرست تا امروز معجزه ببینی …
– ختم شش میلیون صلوات تقدیم به شیرخوار امام حسین … سهم شما شش صلوات و ارسال به شش عاشق حسینی. لطفا قطع کننده زنجیره نباشید…
– تا پیام را دیدی هشت بار بگو یا ابوالفضل و برای هشت نفر بفرست.همین الان خبر خوشی میشنوی و…
– ختم …صلوات نذر… سهم شما فلان اندازه اگر انجام نمیدهید خبرم کنید تا مدیون نشوید…
– و …

را دریافت کرده اید.

اما به راستی فکر کرده‌اید مبدا این پیامک‌ها از کجاست؟ به کجا می‌روند و هدف از ارسال اینگونه پیامک‌ها چیست؟

ماجرا چیست؟
چندی قبل روزنامه نیوز تلاویو که در سرزمین‌های اشغالی منتشر می‌شود در چاپ سراسری خود با این تیتر که «چگونه اسلام را متزلزل سپس آن را در اختیار بگیریم» پرده از اهداف شوم صهیونیست‌ها خبر داد.
هنری لیونر که به یک عنوان فقیه دینی در اسرائیل فعالیت می‌کند می گوید: همکاران ما شب و روز در واتس‌اپ و شبکه‌های اجتماعی در حال تلاش برای تضعیف اسلام در بین مسلمانان هستند.

هنری لیونر افزود: ما با طراحی پیام‌های فارسی، عربی، ترکی و اردویی و آوردن نام پیامبر و ائمه و قرآن، در آخر پیام‌ها می‌نویسیم آن را برای ۱۰ نفر بفرست تا امروز معجزه ببینی!
با گذشت چند روز و به مرور زمان مسلمانان می‌بینند که خبری از معجزه نیست پس آن را خرافات تلقی می‌کنند و اینگونه ایمانشان را کم کم از دست می‌دهند.

با نگاهی به این اظهارات خیلی از نکات مبهم برای مسلمان عیان می شود، مانند اینکه دشمنان اسلام چگونه با توسل به ابزارهای نوین ارتباطی سعی در تضعیف باورهای دینی میان مسلمانان دارند و در این میان هم از روش های به ظاهر دینی و مذهبی استفاده می کنند و با ارسال پیام هایی با محوریت مقدسات دینی، سعی در تحریک مسلمانان در اشاعه و ترویج این پیام ها دارند و در این میان از ابزارهایی مانند قسم به جان پدر و مادر گرفته تا تهدید به رخداد اتفاق های بد در اثر منتشر نکردن پیام ها سعی دارند مخاطبان را به ترویج این پیام ها ترغیب کنند.

در این میان کسانی که با هدف دیدن معجزه پیام را به چندین نفر دیگر ارسال می کنند، از پایان زمان مقرر می بینند که نه تنها معجزه ای رخ نداده که حتی کوچکترین تغییری هم در روند زندگیشان به وقوع نپیوسته است ممکن است باورهای دینی شان در خطر تزلزل قرار بگیرند.

با توجه به اینکه با گسترش اپلیکیشن های تلفن همراه و شبکه های اجتماعی احتمال دریافت این پیام ها هر روز بیشتر از روز پیش می شود، مردم باید با هوشمندی از انتشار و ارسال این پیامک ها خودداری کنند تا به این ترتیب دشمنان نتوانند با توسل به نام بزرگواران دینی ما دست به گسترش باورهای خرافی و در نهایت سست کردن باورهای دینی بزنند.

نظر مراجع تقلید؛

– مقام معظم رهبری: هیچکدام ازاین پیامها واقعیت واعتباری نداردوحرام است

– آیت الله صافی گلپایگانی: به طور کلی این پیامها باید مدرک صحیح شرعی داشته باشد و در غیر این صورت ارسال آنها برای دیگران جایز نیست و باید از آنها جلوگیری شود.

– آیت الله مکارم شیرازی: هیچکدام از این امور اعتباری ندارد و سزاوار است مردم به این کارها دامن نزنند…

– آیت الله موسوی اردبیلی: اینگونه نوشته ها اعتبار ندارد.

– آیت الله سیدعزالدین حسینی زنجانی: …انتشار بعضی از این پیامها موجب وهن شریعت و دین میشود و لذا جایز نیست و هیچگونه الزام شرعی هم در تکثیر متوجه دریافت کنندگان نیست.

(البته لازم به ذکر است که گفتن ذکر مانند صلوات ، اذکار هفته و به طور کلی اذکار وارد شده در دین با سند صحیح پسندیده است و بدان سفارش شده ، ولی قرار گرفتن در این چرخه و هم سویی با مقاصد پلید دشمنان و نشر این گونه مطالب پسندیده نیست و مردود است.)

پاسخ تفصیلی

 • 10208

مطالعه بیشتر

yon.ir/yjcTesr

yon.ir/raMaraje

the14.ir/10208


2 پاسخ
 1. hasanpour
  hasanpour گفته:

  سلام .محمد حسن پور و یک عشایر زاده ساکن تبریز هستم
  از طریق پدر و مادر و تحت جبر حاکم بر جامعه مسلمان و دارای مذهب شیعه دوازده امامی هستم.
  چند سالی است که مشغول مطالعه کتابهای تحریفی و دستکاری شده با منظورهای مختلف بخصوص سیاسی ،ادیان هستم
  تورات اناجیل و قران را مطالعه کرده ام و در حال حاظر با استفاده از یک اصل قانونی که خودم دوست دارم بهش قانون مثلث یا ثلاثه بگم سعی در امروزی کردن (از نظر فهم.دانستن .درک کردن) متن این کتابها را دارم.
  و از اینکه با سایت شما اشنا شدم خوشحالن و اینکه برای شروع بحث نیاز دارم کارشناسان شما،نظرشون رو در مورد دین و ضرورت انرا بر زندگی انسان امروز را بفرمایند
  با تشکر حسن پور

  پاسخ
  • ادمین
   ادمین گفته:

   با سلام و احترام

   برای مطالعه در این رابطه به شبهه 5055 مراجعه کنید.
   the14.ir/5055
   و همچنین برای ارتباط آسان تر جهت ارسال سوالات در کانال مرکز در پیام رسان های سروش یا تلگرام عضو شده و با ادمین ارتباط برقرار کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله ی امنیتی *