فلسطینیان ناصبی اند! پس فرستادن خون ایرانیان توسط مردم غزه؟!

کد : 10137

متن شبهه یا سوال:

لطفا در مورداینکه مردم فلسطین ناصبی هستند و همچنین پس فرستادن خون های ایرانیان توسط مردم فلسطن توضیح دهید.

پاسخ اجمالی

این دست شایعات که متاسفانه زیاد در فضای مجازی وجود دارند از سوی اتاق فکر اسرائیل و برای ایجاد تفرقه پخش میگردد.

۱. چنین چیزی از سوی مسئول تبلیغات و اطلاع رسانی حماس تکذیب شد و پاسخ داده شد.

۲. فلسطینیان ناصبی نیستند.

۳. در تمامی شهرهای فلسطین مساجدی به نام حضرت علی(ع) و اهل بیت پیامبر(ص) وجود دارد.

۴. بیشتر مردم فلسطین، پیرو مذهب شافعی هستند و اتفاقاً، ابوعبدالله محمدابن ادریس شافعی، رهبر این فرقه، متولد غزه بوده است. و شافعیان نزدیک ترین مذهب اهل سنت به شیعیان میباشند.

پاسخ تفصیلی

1. این شایعات برای سال ها پیش است که در همان زمان توسط مسئول تبلیغات و اطلاع رسانی حماس پاسخ داده شد؛

«مسئول تبلیغات و اطلاع رسانی حماس ابوالسرور در همایش «غزه، حماسه بیداری» ، در رابطه با شایعات مربوط به اعتقادات مردم غزه گفت: این شایعات بیشتر در جاهایی مطرح می شود که بیشترین حمایت از مردم فلسطین دارند و با این کار قصد دارند در کمک این مردم به فلسطین تشکیک به وجود آورند.

ابوالسرور خاطرنشان کرد: مردم غزه و فلسطین، شافعی مذهب و دوستدار اهل بیت(ع) هستند و ناصبی بودن آنان به هیچ وجه صحت ندارد؛ حتی می توان گفت در دنیای امروز دیگر ناصبی وجود ندارد.

وی عنوان کرد: در فلسطین شهری نیست که مسجدی به نام امام علی(ع) امام حسین(ع) و فاطمه زهرا(س) نداشته باشد. مگر می شود کسی مسلمان باشد و اهل بیت رسول الله(ص) را دوست نداشته باشد.

ابوالسرور اظهارداشت: شایعه هایی مثل اینکه مبارزان و مجروحان فلسطینی خون مردم ایران را قبول نکرده اند، با این اوصاف که، به دلیل خیانت برخی کشورها در بستن گذرگاه ها هیچ خونی از ایران به فلسطین نیامد، کاملاً خنده دار است.»

2. دشمنان اسلام برای تفرقه افکندن بین مسلمان ها از هر وسیله و ابزاری کمک می گیرند و تلاش می کنند تا بتوانند آنان را از هم دیگر جدا کرده تا شاید از این راه بتوانند بدون هیچ مانع و مشکلی بر آنها تسلط یافته و آنها را استعمار نمایند؛ و از جمله آن تلاش ها این است که برای تفرقه بین شیعه و سنی، شیعه را نزد اهل سنت، رافضی و کافر و آنان را نزد شیعه، ناصبی و دشمن اهل بیت معرفی کنند.

3. ما معتقد نیستیم که هیچ ناصبی در فلسطین و یا حتی در کشور خودمان وجود ندارد، بلکه معتقدیم که شواهدی وجود دارد که اکثر قریب به اتفاق فلسطینیان را نمی توان دشمن اهل بیت به شمار آورد.

اگر فلسطینیان بواقع ناصبی و دشمن اهل بیت اند پس چگونه است که در گوشه و کنار کشورشان نام اهل بیت پیامبر(ص)، بر پیشانی مساجدشان می درخشد؟!!!

4. بیشتر مردم فلسطین، پیرو مذهب شافعی هستند و اتفاقاً، ابوعبدالله محمدابن ادریس شافعی، رهبر این فرقه، متولد غزه بوده است. در مورد شافعی بودن مردم فلسطین می توانید به این منبع رجوع کنید: «الموسوعة المیسرة فی الادیان و المذاهب المعاصرة، مانع بن حماد الجهنی، ج 2، ص ۱۲۴»

جالب اینجاست که در میان فرقه های چهارگانه اهل سنت، نزدیک ترین فرقه به تشیع از نظر علاقه و احترام به اهل بیت و احکام فقهی، همین فرقه شافعی است.

5. افزون برگرایش دو تن از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین، شهید دکتر فتحی شقاقی و شهید محمود شحادة به مذهب شیعه، در سالیان اخیر گرایش مردم فلسطین به تشیع بسیار چشمگیر بوده است چندانکه طبق یک آمار در حال حاضر حدود 70000هزار شیعه فلسطینی در مناطق اشغالی وجود دارد.
(ر.ک: دایره المعارف looklex )

6. در آخر باید یادآوری کرد که دفاع از مظلوم و بیزاری از ظالم پیش از آنکه یک توصیه و دستور دینی باشد، یک امر فطری و انسانیست، همانطور که میبینید هر ساله در بسیاری از کشورها و حتی کشورهای اروپایی برای مردم بی دفاع غزه تظاهرات میکنند، متاسفانه این امر در داخل کشور توسط رسانه های فارسی زبان خارجی و برخی عاملان نادان آنها در داخل کشور موجب سیاه نمایی شده تا از رهگذر آن به مقاصد شوم خود برسند.

7. همانطور که در متن بخش اول آمده پس فرستادن خون توسط مردم غزه شایعه بوده ، و این مطلب توسط نماینده حماس در ایران رد شد.

مطالعه بیشتر

yon.ir/BFNewsmth

yon.ir/IQnasebi

yon.ir/TebNasei

yon.ir/FarNnasebi

yon.ir/Looklexpla

yon.ir/PanaSHplae

the14.ir/10137


برچسب ها: , , , , , , , ,
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله ی امنیتی *