ساخت امامزاده ای وسط پاساژ تجاری در قم!

کد : 11075

متن شبهه یا سوال:

11075

يا امامزاده بين الپاساژين!!

ساخت امامزاده ای وسط پاساژ تجاری در قم!!!

امامزاده بوتیک
از این ب بعد ملت میرن تو پاساژها دخیل میبندن

پاسخ اجمالی

1. این مطلب « ساخت امامزاده ای وسط پاساژ تجاری در قم » صحت ندارد.

2. عکس بالا مطعلق به مرقد مطهر ابوالحسن علی ابن ابراهیم ابن هاشم قمی یکی از اصحاب امام هادی (ع) و امام حسن عسگری(ع) و از علمای عصر غیبت صغری امام زمان(عج) است.

3. متأسفانه با ساخت ‌و سازهای جدید در سالهای اخیر مرقد مطهر ایشان در بازارچه الغدیر قم و در وسط راهرو واقع شد، که عجیب و دور از شأن ایشان است.

4. ابوالحسن قمی فرزند ابراهیم بن هاشم قمی، از علما و مشایخ بزرگ شیعه است او اولین کسی است که احادیث کوفیین را در قم رواج داد. این تلاش بی‌وقفه به حدی بوده است که علی بن ابراهیم توفیق یافته تا تعداد ۷۱۴۰ روایت را نقل کند. او در اواسط عمر و یا به نقل بعضی‌ها در اواخر عمر نابینا شد.

علی ابن ابراهیم قمی یکی از برجسته‌ترین و معتبرترین روات شیعه به شمار می‌آید. حدود ۷۱۴۰ روایت در مجموعه‌های روایی بزرگ شیعه از او نقل‌شده که ۶۲۱۴ روایت آن را از پدر خود ابراهیم بن هاشم روایت کرده است.

یکی از معروف‌ترین تفاسیر شیعه در قرن سوم و چهارم، تفسیر علی بن ابراهیم قمی است. این تفسیر خصوصاً‌ در قرون اخیر، یکی از منابع مهم تفسیر روایی برای دیگر کتاب‌های تفسیری تلقی شده است، به‌گونه‌ای که کم‌تر کتابی در تفسیر یافت می‌شود که از روایات آن بهره نبرده باشد.

پاسخ تفصیلی

  مطالعه بیشتر

  dana.ir/267021

  the14.ir/11075


  برچسب ها: , , , , , , ,
  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  معادله ی امنیتی *