در تاريخ عرب سر بریدن رسم بود فرقی هم نمی‌کرد مظلوم باشی یا ظالم

کد : 10155

متن شبهه یا سوال:

تاريخ عرب

۱. ﺑﺮﯾﺪﻥ ﺳﺮ ﺣﺴﯿﻦ ﺑﻦ ﻋﻠﯽ ﻭ ﺑﺮﺩﻥ ﺁﻥ ﻧﺰﺩ ﻋﺒﯿﺪﺍﻟﻠﻪ ﺑﻦ ﺯﯾﺎﺩ
۲. ﺑﺮﯾﺪﻥ ﺳﺮ ﻋﺒﯿﺪﺍﻟﻠﻪ ﺑﻦ ﺯﯾﺎﺩ ﻭ ﺑﺮﺩﻥ ﺁﻥ ﻧﺰﺩ ﻣﺨﺘﺎﺭ ﺛﻘﻔﯽ
۳. ﺑﺮﯾﺪه ﺷﺪﻥ ﺳﺮ ﻣﺨﺘﺎﺭ ﺛﻘﻔﯽ ﻭ ﺑﺮﺩﻥ ﺁﻥ ﻧﺰﺩ ﻋﺒﺪﺍﻟﻠﻪ ﺑﻦ ﺯﺑﯿﺮ
۴. ﺑﺮﯾﺪه ﺷﺪﻥ ﺳﺮ ﻋﺒﺪﺍﻟﻠﻪ ﺑﻦ ﺯﺑﯿﺮ ﻭ ﺑﺮﺩﻥ ﺁﻥ ﻧﺰﺩ ﻋﺒﺪﺍﻟﻤﻠﮏ ﻣﺮﻭﺍﻥ

و ﺗﻮﺿﯿﺢ اینکه:
ﺩﺭ ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ، ﻧﻪ ﺭﮊﯾﻢ ﺻﻬﯿﻮﻧﯿﺴﺘﯽ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﻧﻪ آﻣﺮﯾﮑﺎ نه القاعده ﻭ ﻧﻪ ﺩﺍﻋﺶ
«فقط اسلام بود و قلمرو مسلمانان»

کلا این سر بریدن رسم بوده فرقی هم نمی کرده مظلوم باشی یا ظالم اگر شکست می خوردی سرت بالا نیزه بود …
داعش امروز هم برعکس نظر بعضی ریشه از فرهنگ آن زمان داره نه آمریکا و اسرائیل … ممکنه آنها از حماقت اینها استفاده کنند ولی مشکل از فرهنگ بدوی آدمهای این مناطق است.

این داستان عاشورا از دو جهت برای من جالب است؛
اول اعراب صدر اسلام وقتی با نوه پیامبر و پسر عمو خودشان اینگونه رفتار میکردند ببین با ایرانیان بیچاره مغلوب در جنگ چه کرده اند. اجداد بی گناه من و تو که به جرم مسلمان نبودن و یا نهایتا دفاع از وطن و ناموسشان ، بی رحمانه تر از کشتگان کربلا شهید شدند.
اگر اسرای کربلا پس از مدتی محترمانه آزاد شدند و به قوم و قبیله خود برگشتند ، زنان و دختران و طفلان بی گناه سرزمینم مظلومانه تر از اسرای کربلا در بازارهای مکه و مدینه گمنام فروخته شدند و فریاد رس و تاریخ نگاری از آنان دفاع نکرد و حتی هم هموطنان و فرزندانشان هم آنها را از یاد برده و تاریخ عرب وحشی را جایگزین سند پرافتخار کشور خود کردند.

دوم اینکه کاش فقط یک روز در سال و فقط یک شمع بخاطر همه هموطنان دلیرمان که بخاطر دفاع از کیان ایرانی به شکلی وحشیانه توسط اعراب تکه تکه و شهید شدند مانند بابک خرم دین… مازیار و افشین..طاهر. … یعقوب لیث و.. روشن می کردیم….
فقط یک روز و فقط یک شمع…..
نه میلیونها پرس غذا… نه یک دهه… و نه هیئات و کتل و علامت!!!

پاسخ اجمالی

1. تمام سیاه نمایی های متن بالا، بخاطر همان تعصب بی دلیل و دور از خرد «تقابل عرب و عجم» است، آن هم با همان دلیل های نخ نمای همیشگی «جنگ اعراب با ایران».

2. آن هایی که رگ به اصطلاح تعصبشان از فرسخ ها قابل مشاهده است، درباره خیانت ها و کشتار های پادشاهان ایرانی، حمله مغول و… حرفی به میان نمی‌آورند؟

– بر اثر حملۀ مغول زیان‌های مادی و معنوی بسیاری به ایران وارد شد و به قول جوینی: «آمدند و کندند و سوختند و کشتند و بردند و رفتند». (جوینی، عطا ملک محمد بن محمد؛ پیشین، ج1، ص 83)

– در بین پادشاهان خودمان می‌توان به حمله آقا محمد خان به كرمان و در آوردن 20 هزار جفت چشم در ميدان اصلي كرمان اشاره کرد.

3. بطور کلی از ابتدای خلقت تمایلات نفسانی (دنیاپرستی، جاه طلبی و…) انسان ها را مجبور کرد تا از خوی حیوانی خود پیروی کرده و کشتارها و خون هایی به ناحق ریخته شود، چه بسیار خون مظلومان، نادیان حق و… که ریخته شد مانند جنگ های کشورهای پروتستان‌ و کاتولیک اروپایی که حدود 7.5 میلیون نفر کشته داد، جنگ های ناپلئونی میان چنگ کشور اروپایی که 3 تا 7 میلیون نفر کشته داد، جنگ جهانی اول و دوم که تنها در جنگ جهانی دوم 50 تا 85 میلیون نفر کشته شدند و… .

– حال سوال ما اینست آیا مسمانان در این جنگ ها نقشی داشتند؟!

4. در تاریخ نمونه های زیادی از این موارد وجود دارد و ربطی به منطقه جغرافیایی و دین و مذهب و … ندارد، اسلام هم از وجود افراد دنیا پرست و جاه طلب و… خالی نبود، و بودند افراد دنیا پرستی که به خاطر شهوت های خود بسیار خون به ناحق ریختند و سرها به نیزه کردند.

5. سنت سربریدن نیز با انگیزه های مختلف در ادوار تاریخی گذشته و در نقاط مختلف رخ داده است و مختص به قومیت و ملیت خاصی نیست. (ر.ک 10157)

6. در رابطه با جنگ اعراب با ایران، این جنگ در زمان خلافت هیچ کدام از ائمه معصومین نبوده، و در زمان خلیفه دوم بود. (و بسیاری از نقل های آن فاقد منبع معتبر است)

7. حال یه سوال آیا وجود چنین افراد مسلمان نمایی که در همه ادیان، مذاهب، فِرَق و… وجود دارد باید ما را از چشیدن معارف ناب الهی باز دارد؟! (آیا پوست سخت بادام مارا از خوردن مغز آن باز می‌دارد؟!)

پاسخ تفصیلی

1. در ابتدا باید بیان کرد که تمام سیاه نمایی های متن بالا، بخاطر همان تعصب بی دلیل و دور از خرد «تقابل عرب و عجم» است، آنهم با همان دلیل های نخ نمای همیشگی «جنگ اعراب با ایران» که جواب آن بارها داده شده که در پایان دوباره به آن اشاره می‌گردد.

2. آنهایی که رگ به اصطلاح تعصبشان از فرسخ ها قابل مشاهده است، چرا درباره خیانت ها و کشتار های پادشاهان ایرانی حرفی به میان نمی آورند؟ چرا از حمله مغول به ایران حرفی به میان نمی آورند؟ براستی پیامدهای آن را نمی‌دانند یا خود را به نادانی زده اند؟

– بر اثر حملۀ مغول زیان‌های مادی و معنوی بسیاری به ایران وارد شد و به قول جوینی: «آمدند و کندند و سوختند و کشتند و بردند و رفتند».
(جوینی، عطا ملک محمد بن محمد؛ پیشین، ج1، ص 83)

– بیشتر شهرها، آبادی‌ها، مزارع، اماکن، راه‌ها، بازارها تخریب و در نتیجه تجارت، کشاورزی و صنعت نابود شد، اموال و دارایی‌های ایران غارت شد، بر اثر کشته شدن مردان بسیاری مناطق خالی از سکنه شده، علمای بسیاری کشته شدند، جوانان به سپاه برده شدند و اهل حرفه و صنعت به مغولستان انتقال یافتند و قلمرو سیاسی ایران مدت‌ها تحت حاکمیت بیگانگان قرار گرفت.
(یانی، شیرین؛ پیشین، صص 64-60)

3. نمی‌دانم این چه سنت غلطی در فضای مجازی رایج شده که هر چیز را با هر چیز مقایسه می‌کنند و هر جور که می‌خواهند نتیجه می‌گیرند، اشتباهات کسی را پای کس دیگر می‌نویسند، حاضرند چهره هر ناکسی را (داعش، اسراییل، آمریکا و…) تطهیر کنند تا حرف خود را اثبات کنند.

4. بطور کلی از ابتدای خلقت تمایلات نفسانی (دنیاپرستی، جاه طلبی و…) انسان ها را مجبور کرد تا از خوی حیوانی خود پیروی کرده و کشتارها و خون هایی به ناحق ریخته شود، چه بسیار خون بی گناهان، مظلومان، نادیان حق و… که ریخته شد مانند جنگ های سی ساله کشورهای پروتستان‌ و کاتولیک اروپایی که حدود 7.5 میلیون نفر کشته داد، جنگ های ناپلئونی که میان چنگ کشور اروپایی رخ داد و 3 تا 7 میلیون نفر کشته داد، جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم که تنها در جنگ جهانی دوم 50 تا 85 میلیون نفر کشته شدند، بمباران هیروشیما و ناگازاکی که بیش از 100 هزار نفر کشته داد و… حال سوال ما اینست آیا مسمانان در این جنگ ها نقشی داشتند؟!!!

5. چه بسیار پادشاهان که به ناحق بر مسند قدرت نشسته اند جنگ هایی را بوجود آوردند مانند،

– «کین شی هوانگ» اولین امپراتور چین ، کین بسیار علاقه داشت نامیرا شود، برای همین وقتی دانشمندان و کیمیاگران دربار نتوانستند راهی برای نامیرا شدن امپراتور پیدا کنند، دستور داد 480 نفر از آنها را زنده به گور کنند.

– هرود کبیر از سال 37 تا 4 پیش از میلاد مسیح بر اورشلیم حکومت می‌کرد، گفته می شود که 10 تا 150 هزار پسربچه به فرمان او کشته شدند.

– و حتی در بین پادشاهان کشور خودمان می‌توان نمونه هایی پیدا کرد که نزدیک تر و ملموس تر همه آنها حمله آقا محمد خان قاجار به كرمان و در آوردن 20 هزار جفت چشم در ميدان اصلي كرمان.

– و… که در تاریخ نمونه های زیادی از این موارد وجود دارد و ربطی به منطقه جغرافیایی و دین و مذهب و … ندارد.

6. اسلام هم از وجود افراد دنیا پرست و جاه طلب و… خالی نبود و بودند افراد دنیا پرستی که به خاطر شهوت های خود بسیار خون های به ناحق ریختند، به قول نویسنده متن سرها به نیزه کردند؛

– حال یه سوال آیا وجود چنین افراد مسلمان نمایی که در همه ادیان و مذاهب وجود دارد باید ما را از چشیدن معارف ناب الهی باز دارد؟!!!
(آیا پوست سخت بادام مارا از خوردن مغز آن باز می‌دارد؟!!!)

7. سنت سربریدن با انگیزه های مختلف در ادوار تاریخی گذشته و در نقاط مختلف رخ داده و نسبت دادن آن به عرب ها و مسلمانان درست نیست. (مطالعه بیشتر در مطلب 10157)

8. اما چه بسیار افرادی که در تاریخ ماندگار شدند به خاطر دلاوری ها و ایستادگی ها در مقابل ظلم و ستم، که مردم و تاریخ از آنها به نیکی یاد می‌کنند، و کم نیستند چنین افرادی نه در ایران بلکه در همه نقاط هستی هستند کسانیکه از کشور و قلمرو کیان خود دفاع کردند، و در تاریخ کشورشان با افتخار از آنها نام برده می‌شود.

9. اما در رابطه با جنگ اعراب با ایران باید بیان کرد، همانطور که می‌دانید این جنگ در زمان خلافت هیچ کدام از ائمه معصومین نبوده، و در زمان خلیفه دوم بود.

10. بيشتر مطالبي که مورخان درباره جنگ‌هاي صدر اسلام نوشته‌اند، از تاريخ طبري مي‌باشد، که پذيرش هر کدام نياز به بررسي دقيق دارد.
طبري مطالب تاريخي را از راويان مختلف نقل مي‌کند که برخي دروغگو و غير موثق بوده‌اند، از جمله سيف بن عمر که خيلي از مطالب مربوط به جنگ‌هاي ايران و عرب‌ها و مطالبي را که از علي و فرزندان وي در اين باره نقل شده، از طريق وي است.

11. در برخي از منابع سخن از شرکت امام حسن و امام حسين (ع) در جنگ ايران و مسلمانان آمده است، واقعيت ندارد. (مطالعه بیشتر در مطلب 10106)

– افزون براين مسلمانان مردم ايران را قتل عام نکردند واين مطلب از دروغ هائي است که دشمنان اسلام مطرح کرده اند.

12. نکته آخر؛ همانطور که بارها بیان شد دین مسئله ایست که محدود به جغرافیا و مکان خاص نمی‌شود، آیا شنیده اید که مسیحیان بگویند چرا موسی در فلسطین بدنیا آمده و و کتاب انجیل به زبان سریانی است؟! در حالیکه در سرتاسر جهان دین مسیحیت پیروانی دارد. آیا شنیده اید که بگویند چرا حضرت موسی در مصر بوده و زبان تورات عبری است؟!

  مطالعه بیشتر

  yon.ir/pajooheMGh

  bartarinha.ir/fa/news/107301

  yon.ir/nlai20eye

  pasokhgoo.ir/node/19517

  the14.ir/10155


  برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,
  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  معادله ی امنیتی *