دخترانِ باکره به بهشت می‌روند!

کد : 11091

متن شبهه یا سوال:

چندی میشود که من یک سوالی برایم پیش آمده که نمی دانم راست است یا دروغ خواهشن حتی اگر اینکار نمی شود طبق دین اسلام و مذهب شیعه جوابم را بدهید چون همگان از جواب دادن تفره می روند.
اگر دختری باکره به هر جرمی به زندان برود و حکمش اعدام باشد آن را اعدام میکنند.

لازم به ذکر است در چندین جای مختلف خواندم که نوشته شده بود دختران باکره به بهشت می روند و خداوند آنها را می بخشد.

حال بعضی از علما می گویند اگر دختر باکره ای جرمی مرتکب شود که محاربه یا مفسد شناخته شده حکمش بر طبق دین اعدام است من نیز با توجه به باکره بودنشان که به بهشت میروند گفتم پس اعدام چه فایده دارد که جوابی شنیده ام که نمی دانم راست است یا دروغ ؟!

گفتند: دختران باکره را در شب قبل از اعدام به نکاه در می آوریم و مهریه برای آنها تعیین میکنیم که بعد از اعدام به خانواده آنها تقدیم میکنیم.

حال این سوال مطرح است دختری که فردای ازدواجش اعدام میشود مطمعنا دوست ندارد به نکاه کسی که نمیشناسد درآید و پدر یا جد پدری آن نیز این اجازه را نمی دهد که دخترش را به نکاه در بیاورند.

حال حکم در اینجا چیست؟!
با تشکر بسیار فراوان

پاسخ اجمالی

1. اين مسئله كه در مجازات دختر باكره پيش از قصاص و كشته شدن، بكارت او گرفته مي‌شود، يك تهمت آشكاري است كه از سوي دشمنان اسلام وارد شده است و اين فريب كاران هيچ دليلي بر اين اتهام ندارند.

2. در صورتي كه دختر باكره عمدا مرتكب قتل نفس شود و اولياي مقتول درخواست قصاص نمايند. حكم قصاص با همان حالت باكره بودن جاري مي‌شود. هر كسي كه محكوم به قصاص گردد، با همان حالتي كه محكوم به قصاص و اعدام شده باشد، اعدام مي شود. فرق نمي‌كند دختر باكره باشد يا غير باكره.
(امام خميني، تحرير الوسيله، مؤسسه دار العلم‏، قم، ج2، كتاب القصاص، م 49)

3. بهشت رفتن، نتيجه ايمان و عمل صالح است، فرقی نمی‌کند سیاه باشد یا سفید، مرد باشد یا زن، باکره باشد یا غیره باکره، بدون ايمان و عمل صالح، كسي به بهشت نمي‌رود. اين كه اگر دختر باكره در زمان دوشيزگي بميرد، مستقيما به بهشت مي‌رود، با مبناي فوق نمي‌سازد و در منابع ديني هم چنين چيزي وجود ندارد.

پاسخ تفصیلی

  مطالعه بیشتر

  pasokhgoo.ir/node/74414

  the14.ir/11091


  برچسب ها: , , , , , , , , , , ,
  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  معادله ی امنیتی *