با اسلام به کجا میرویم؟!

کد شبهه : 11901

متن شبهه یا سوال:

با اسلام به کجا میرویم !؟؟؟

1.نزدیک ۱۴۰۰سال است مردم خاورمیانه یکدیگر را بخاطراعتقادات خود میکشند آنان در طول ۱۴۰۰ سال نتوانستند حتی یک ناخنگیر اختراع کنند اما ! و در همین حال بی دینان: برق را کشف میکنند! تلفن را اختراع میکنند، قدم در کره ماه میگذارند، و میلیونها خدمت دیگر! اما مردم این نقطه از جهان خود را دارای کاملترین دین میدانند و با کشت و کشتار یکدیگر، خود را در بهشتی میپندارند که برای رسیدن به حوری و جوى  عسل باید دین خدا راگسترش دهند ..!

2.دوست مسلمان من !! ۱۴۰۰ سال است که هرکس در حکومت اسلامی آمد، خود را اسلام  واقعی نامید ، از زمان عمر و علی تا بن لادن و خمینی  ……و حالا هم که ابوبکر بغدادی خود را اجرا کننده  اسلام واقعی میداند ، به راستی اسلام واقعی کجاست؟ اصلا اسلام واقعی چیست؟ چه وقت اجرا شده؟ توسط چه کسی؟

3.کاملترین دین بالای ۷۰ فرقه دارد؟؟ آیا افسارنامرئی  دین را دور گردن خود حس نمیکنید؟

4.کافر یعنی چه !؟ کفار همان متفکرانند  که زنجیر اسارت خرافات و تقدس و تعصب را به گردنش نمی اندازد !  به همین خاطر حکمش مرگ است!  کافر انسانی آزاد است ! فردی که از نظر اسلام کافر است، بخاطر انسان بودن ورضایت درونی خويش به کودکان فقیر کمک میکند، اما فرد دیگری به خاطر رضایت خدایش … خدایی که حکم این کافران را تنها گردن زدن میداند … خدایی که آنها را زنا زاده  میخواند … خدایی که آنها را نجس میخواند …

5.به راستی که کشورهای جهان سوم را با آتش زدن یک قرآن بهم میریزد ، ولی با کشتن چندین انسان ککشان هم نمیگزد !

6.به راستی ما به کجا میرویم؟ هدفمان در زندگی چیست؟ مگر غیر از اینست که شما به خاطر جغرافیای کشورت مسلمانی؟

7.مگر غیر از این است که سیاه و سفید یکی هستیم و خود را انسان ميناميم؟

8.اندکی بدون تعصب بیاندیشیم.

9.مگه نگفته اند که یک ساعت اندیشیدن بهتر از هفتاد سال عبادت است؟ پس تو رو به خدایی که می پرستی،بدون تعصب یک ساعتی بیاندیش،فقط همین !!!!!!

پاسخ تفصیلی

1. نویسنده محترم نمیدانستم جنگ های سی ساله کشورهای پروتستان‌ و کاتولیک اروپایی که حدود 7.5 میلیون نفر کشته داد ، جنگ های ناپلئونی که میان چنگ کشور اروپایی رخ داد و 3 تا 7 میلیون نفر کشته داد ، جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم که تنها در جنگ جهانی دوم 50 تا 85 میلیون نفر کشته شدند ، بمباران هیروشیما و ناگازاکی که بیش از 100 هزار نفر کشته داد و … را مسلمانان انجام داده اند.

براستی در عصر جدید بر چه کسی پوشیده است که جنگ های خاورمیانه و اختلاف افکنی بین دولت ها از دسیسه های آمریکا و غرب نیست؟
اما در مورد اکتشافات ، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، مسلمانان در طول تاریخ کارهایی کرده اند که مایه افتخار بشریت است. از زمان هایی نه چندان دور تا کنون مسلمانان با اختراعات و اکتشفات مختلف جهان را شگفت زده کردند. نوشیدنی اسلامی این 5 اکتشاف اینها هستند: 1-قهوه: معلوم نیست از یک میلیارد و ششصد میلیون نفری که هر روز یک یا چند فنجان قهوه می خورند چندنفرشان می دانند که این نوشیدنی خوشمزه را مسلمانان پیدا کرده اند؟ در متون تاریخی و کتب مختلف به صراحت آمده است که 1400 سال پیش مسلمانان یمن از قهوه استفاده می کرده اند. آنها هم برای مصارف خوراکی و هم درمانی از قهوه بهره می بردند. این ماده نیروزا و گوارا از یمن به امپراطوری عثمانی راه پیدا کرد و به یکی از اصلی ترین نوشیدنی های شهرهای بزرگ مسلمان مانند قاهره، دمشق، استانبول و بغداد تبدیل شد. قهوه از عثمانی و از طریق شهر ونیز در ایتالیای آن دوران راه خود را به سوی اروپا کشاند و آنها در خوردن قهوه از مسلمین پیشی گرفتند. جالب اینجاست که کاتولیک ها در ابتدا هیچ گاه قهوه نمی خوردند و آن را «نوشیدنی اسلامی» می دانستند. 2 دانشگاه های رتبه بندی شده: یکی از افتخارات مسلمانان ایجاد دانشگاه های مختلف در سرزمین های اسلامی است. مساجد در زمان های قدیم به عنوان مدارس و دانشگاه نیز مورد استفاده قرار می گرفت. 2-جبر: از میلیون ها دانش آموز راهنمائی و دبیرستانی در سرتاسر جهان که روزانه با جبر سروکله می زنند شاید شمار کمی بدانند که جبر را دانشمند مسلمان و ایرانی، به نام محمد ابن موسی الخوارزمی، بنیاد نهاده است. شاهکار این دانشمند بزرگ اسلامی کتاب «المختار فی حساب الجبر و المقابله» می باشد که در مورد احتمالات، جبر و ریاضی است.  نام الجبرا در انگلیسی از نام جبر در زبان عربی و به احترام همین دانشمند مسلمان ایرانی اقتباس شده است. 4-دسته های موزیک نظامی: بازهم خیلی ها نمی دانند که نخستین دسته های مارش و موزیک نظامی را مسلمین ایجاد کردند. 5-دوربین: جهان بدون دوربین و تصویر غیرقابل تصور است. اگر ابن هیثم نبود، کانون و نیکون هیچوقت نمی توانستند این همه دوربین بسازند و به مردم جهان بفروشند. این دانشمند مسلمان قرن 11 بود که اصول اولیه اپتیک و علم نور را تشریح کرد و اصول نخستین ساخت یک دوربین را شرح داد. او که در اوایل سده 1000 میلادی در قاهره زندگی می کرد به یکی از بزرگترین دانشمندان و محققان جهان اسلام تبدیل شد و به اصول کار و انتشار نور پی برد ، که در نهایت به ساختن دوربین های مدرن ختم شد. 6- بوعلی سینا یا همان ابن سینا که کتاب های او در مورد طب و همچنین کشف خواص گیاهان و روش های درمانی از جانب او توسط تمام جهانیان مورد استفاده قرار گرفته شده متن ” قانون در طب یا به اختصار قانون، یکی از کتاب‌های ابن سینا درزمینهٔ پزشکی‌ست که نزدیک به هفتصد سال در مراکز علمی اروپا تدریس می‌شد.” و بسیار اختراع و اکتشافاتی که فقط با یک سرچ ساده مینوانید اسامی دانشمندان ، مخترعان و فیلسوفان اسلامی را ببینید و با آنها آشنا شوید.

2. این مطلب نشان دهنده اشتیاق انسانها به تفکرات و ایدوئولوژی اسلام بوده است دشمنان اسلام را به فکر این انداخت که با حربه بدل اسلام و اسلام تقلبی را باید به مردم ارائه داد که امام خمینی از این اسلام به اسلام آمریکایی یاد می کند. و اگر اسلام دین برحق نیست؟ چرا دشمانان مسلمانان را راحت به حال خود نمی گذارند؟ چرا بودجه ها خرج میکنند برای دشمنی با اسلام؟ چرا از ادیان الهی فقط اسلام را نشانه گرفته اند؟ چرا که ادیان یهود و مسیحیت را احاله کرده و تغییر ساختار داده اند. و این فقط اسلام است که با تمام مشکلات و فتنه ها هنوز پابرجاست. چرا مردمان اروپا و امریکا به اسلام اشتیاق نشان میدهند و روند رو به رشد اسلام گرایان و مسلمانان در اروپا و امریکا با تمام دشمنی ها و تبلیغات های منفی علیه اسلام بالاست؟

3. چه زيبا گفته است ابو سعيد ابوالخير: جمعيت كفر از پريشاني ماست *** آبادي بتخانه زويراني ماست *** اسلام به ذات خود ندارد عيبي *** هرعيب كه هست از مسلماني ماست ، و دیگر اینکه در حدیث 73 فرقه از پیامبر اکرم که وارد شده است دلیلی بر بطلان اسلام نیست چراکه پیروان ادیان گذشته نیز اینگونه بوده اند کلام خاور شناسان و مستشرقان درباره این حدیث:1- پالگراد گوید: این عدد اشاره به هفتاد شاگرد مسیح است که در انجیل مکرر از آنان سخن رفته است.2- اشناین شنیدر، خاور شناس آلمانی قول 71 فرقه شدن یهود را به هفتاد نفر بنی اسرائیل که موسی برگزید و به کوه طور (برای گرفتن الواح) برد، برگردانیده است.3- اسلام شناس معروف، گلد زیهر، در کتاب «العقیده و الشریعه» و مجله تاریخ ادیان، این حدیث را اشتباه میداند و میگوید این حدیث طبق نوشته صحیح بخاری، ج 1، ص 8، درست است. در حدیث بخاری آمده است: ایمان هفتاد و اندی شعبه است که برترین آنها گفتن « لا اله الا الله » و پائین ترین آنها برطرف کردن آزار از راه مردم است و شرم شعبه ای از ایمان است. در طول تاریخ افراد سودجو و در مقابل افراد جاهل هم وجود داشته و دارد ، افراد سودجو برای رسیدن و هوا هوس های خود از دین و قوه اعتقادی که در نهاد و سرشت مردم وجود داشته سوء استفاده کرده و گاه دست به عقاید خرافی زده یا یکی از ادیان الهی را با توجه به مقاصد خود دچار تغییر و دگرگونی میکردند و افراد جاهل نیز همراه آنان میشدند این مسئله منحصر در اسلام نیست بلکه همه ادیان و مذاهب را اعم از الهی و غیر الهی در بر میگیرد.

4. کافر به معنی پوشاننده است لذا اینکه بگوئیم کسی کافر زاده شده صحیح نیست چون کودک اختیاری ندارد تا پوشاننده باشد اما زمانی که دارای اختیار شد وقتی او را بسوی حق بخوانند و راه پدران خود را ادامه دهد با وجود اینکه میفهمد که این راه شیطان است کفر او محرز میشود.

جناب ابن عربی: کفر با ایمان قابل جمع شدن نیست. لذا کسی که ایمان به توحید دارد کافر محسوب نمی شود. به راحتی و با ارتکاب هر گناهی نمی توان کسی را از دائره ایمان خارج نمود و او را کافر دانست.

اما در رابطه با گردن زدن کفار باید بگوییم :
اسلام جواز به کشتن بی دلیل کسی نداده است. اسلام شروع کننده جنگ نبوده است اما در مقابل جنگ پا عقب نمی گذارد و جانانه می جنگد اما با این حال حتی در جنگ که بالاترین نماد از حذف طرف مقابل است خداوند در آیه ۱۹۰ سوره بقره دستور به رعایت حدود و پرهیز از تعدی داده است. هر خواننده با انصافی حقیقت ایدئولوژی اسلام در مورد جنگ را به روشنی و بدون نیاز به هیچ گونه تفسیری از آیات 190 تا 194 سوره بقره در می یابد:
و در راه خدا با كسانى كه با شما مى‏ جنگند بجنگيد ولى از اندازه درنگذريد زيرا خداوند تجاوزكاران را دوست نمى‏ دارد (۱۹۰)
و هر كجا بر ايشان دست‏ یافتيد آنان را بكشيد و همان گونه كه شما را بيرون راندند آنان را بيرون برانيد. فتنه از قتل بدتر است. در كنار مسجد الحرام با آنان جنگ مكنيد مگر آنكه با شما در آن جا به جنگ درآيند پس اگر با شما جنگيدند آنان را بكشيد كه كيفر كافران چنين است (۱۹۱)
و اگر باز ايستادند البته خدا آمرزنده مهربان است (۱۹۲)
با آنان بجنگيد تا ديگر فتنه‏ اى نباشد و دين مخصوص خدا شود پس اگر دست برداشتند تجاوز جز بر ستمكاران روا نيست (۱۹۳)
اين ماه حرام در برابر آن ماه حرام است و حرمت ها قصاص دارد پس هر كس بر شما تعدى كرد همان گونه كه بر شما تعدى كرده بر او تعدى كنيد و از خدا پروا بداريد و بدانيد كه خدا با تقواپيشگان است (۱۹۴)

می بینیم که خداوند 3 بار پشت سر هم فرموده است اگر با شما جنگیدند شما هم بجنگید و اگر از جنگ دست کشیدند شما هم دست بکشید و در جنگ هم از حد خارج نشوید. و هیچ کجا دستور کشتن بدون دلیل نداده.

علاوه بر آیات بالا در عمل هم میبینیم که پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم بعد از پیروزی در جنگ بدر با دادن فدیه از جانب اسیران آنها را آزاد میکرد هر اسیری که قادر به پرداخت «فدیه» نبود با تعلیم ده تن از مسلمانان مدینه آزاد می شد. در تاریخ می خوانیم در جنگ بدر گروهی از مشرکان به دست مسلمانان اسیر شدند،  حضرت دستور دادند تا هریک از اسیران با پرداختن مبلغی به عنوان «فدیه» آزاد گردند. فقط عده ای از اسیران که خواندان و نوشتن بلد بودند، از پرداختن آن مبلغ معاف شدند، به شرط آنکه هرکدام از آنان به ده نفر از جوانان مسلمان خواندن و نوشتن بیاموزند.

اما در رابطه کمک به دیگران اعم از فقیر و … باید گفت کمک کردن به دیگران حس زیبایی به انسان منتقل میکند و این حس برای همه انسان ها وجود دارد ولی دارای شدت و ضعف است ، پس این امر یعنی رو آوردن به زیبایی ها در سرشت انسان نهادینه شده و هر انسانی آن را درک میکند و این خداست که این حس را در انسان به ودیعه گذاشته تا انسان ها به سوی زیبایی ها بروند و در تعامل با یکدیگر به اهداف والای انسانیت نایل آیند ، پس دانسته می شود امر کمک کردن به دیگران از جانب خداوند در حقیقت یک نوع تاکید بر انسان هاست تا به سرشت پاک خود بازگشت کنند ، برای همین میتوان گفت انسان های با ایمان با هدفی برتر و بالاتر یعنی رسیدن به اهداف والای انسانیت این کار را انجام میدهند و این مطلب است که ارزش این کار را بالا میبرد و مومنان را در کمک کردن به دیگران ثابت قدم میکند.

اما باید از نگارنده این متن سوالی کنیم که در کجا خوانده که خداوند به کافران لقب زنازاده داده است؟ اصلا منظور از زنازاده را میداند؟

برای اطلاع نویسنده این متن میگویم ، زنازاده به فرزندی میگویند که خارج از ازدواج شرعی بدنیا آمده باشد ، همانطور که در مسایل قبل بیان شد از منظر اسلام هر قوم و آئینی ازدواجی مختص به خود دارد که محترم و مشروع است ، پس اگر خارج از آن ازدواج فرزندی متولد شود زنازاده است ، نه تنها در اسلام بلکه در همه ادیان و مذاهب و مرام ها او را زنازاده میخوانند.
متاسفانه نویسنده متن بالا مانند کسی است که از بلندی در حال سقوط است و به هر چیزی چنگ میزند ، حتی به خداوند هم افترا می بندد.

و در رابطه با نجاست با کفار ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد که خداوند میداند.
ولی میتوان به دو مورد از آن اشاره کرد، اولا: دلیل حکم اسلام به نجاست کفار را می توان امری سیاسی دانست و گفت: هدف از این حکم آن است که در حد امکان، مانعی برای معاشرت مسلمانان با آنها ایجاد شود تا از نفوذ افکار مخرب آنها در بین افرادی از مسلمانان که توانایی های علمی کمتری در بحث با آنان دارند، جلوگیری به عمل آید ، تا مانع گمراهی آنان شود.

ثانیا: این یک کیفر و مجازات است ، زیرا کسی که به عقل و تفکر پشت پا زده و با این همه براهین عقلی و پذیرش ذات انسان به وجود خالق و ناظم ، آن را منکر میشود و برای عقلانیت هیچ ارزشی قایل نیست ، در واقع خود اوست که بی ارزش است.

5. نگاه مان را کمی وسیعتر کنیم ، ببینیم کشورهای بقول شما پیشرفته مثل آمریکا و کشورهای غربی در مقابل کشتارهای منطقه خاورمیانه چه کرده اند آیا ککشان گزید یا خود باعث و بانی آنها بوده اند امروزه بر چه کسی پوشیده است که یکی از حامیان داعش آمریکاست؟ جنگ در سوریه ، عراق ، یمن و … با حمایت کیست؟ چقدر مردم بی گناه و زنان و فرزندان بی گناه کشته شدند؟ چرا چشم های خود را بسوی حقایق میبندیم و چیزهایی را میگوییم که یک بچه دبستانی از شنیدن آن تعجب میکند.

آری کشور های اسلامی و مردم مسلمان از آتش زدن قرآنی که میگوید:
مَنْ قَتَلَ نَفْسَا بِغَیرِ نَفْسٍ أوفَسادٍ فِی الأَرضِ فَکانَّما قَتَلَ النَّاسَ جمیعاً وَ مَنْ أَحْیاها فَکأَنَّما اَحیا النَّاسَ جمیعاً – 32 مائده
ترجمه: هر کس، انسانی را بدون ارتکاب قتل یا فساد درروی زمین بکشد ، چنان است که گویی همه انسانها را کشته و هر کس انسانی را ازمرگ رهایی بخشد ، چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است.

بهم میریزند چرا که آن را کتاب هدایت میدانند که اگر آن کتاب و دستوراتش به دست فراموشی سپرده شود ، میشوند مانند آمریکا و هم پیمانانش که با کشتن بیش صد هزار نفر (با بمباران هیروشیما و ناگازاکی) و این همه کشت و کشتار ککشان نمی گزد ، و انسانیت آنها از بین می رود.

6. تردیدی نیست که فرهنگ محیط و جوّ حاکم بر محیط زندگی، در سمت و سو و جهت‌گیری‌های انسان مؤثر می‌باشند، چنان چه عوامل دیگری چون فرهنگ خانواده، فرهنگ حاکم بر محیط‌های آموزشی، فرهنگ حاکم بر رسانه‌های عمومی و از جمله صدا و سیما و …، در ساختار فرهنگی انسان تأثیرگذار هستند؛ که اگر چنین تأثیری نداشتند، هر کشوری و هر فرهنگی بر حفظ و ترویج فرهنگ خود اهتمام نمی‌ورزید و حتی کفار و مستکبرین این سرمایه‎گزاری‌های کلان را به امور آموزشی، تربیتی و نیز تبلیغی و ضد تبلیغی در عرصه‌ها و به شیوه‌های متفاوت اختصاص نمی‌دادند.
ولی در مقابل باید گفته شود که اگر انتخاب دین تنها عاملش جبر محیط و جغرافیا بود ، پس این همه مسلمان در سراسر جهان چگونه مسلمان شده اند؟ پس چرا غرب این همه هزینه را برای ترویج «اسلام‌هراسی» در اذهان عمومی نمی‌نماید؟ مگر نمیگویید جغرافیاستت که دین و آیین را تعیین میکند؟ پس نباید جای نگرانی باقی بماند.
بلکه در حقیقت باید گفت تأثیر با «جبر و زور» بسیار متفاوت است و نام هر تأثیری را نمی‌توان «جبر» گذاشت. امروزه در روسیه نزدیک به بیست میلیون مسلمان وجود دارد و جوّ مسیحی قدیمی و نیز نزدیک به یک قرن جبر حکومتی، نتوانست آنان را از دین خود برگرداند. بیش از ده میلیون امریکایی مسلمان هستند و سالانه هزاران نفر از اتباع اروپایی مسلمان می‌شوند، هم چنان که سالانه هزاران نفر از مسلمان‌زادگانِ مسلمان در محیط‌های اسلامی، غرب‌زده و بی‌دین نیز می‌شوند.
مگر اسلام نفرمود «لا اکراه فی الدین»‌(؟!) ولی در هر حال همین آیه دلیل است که اعتقادات و دین‌داری، جبری نمی‌باشند، مگر در اسلام وجود ندارد که اصول دین تقلیدی نیست؟ بلکه کاملاً اختیاری است بر پایه عقل و معقولات است. اگر چه محیط در مساعد نمودن و یا ایجاد مانع برای کسب معلومات بیشتر، بسیار مؤثر است.
این دیگر چگونه جغرافیایی و محیط و جبری است که فقط شیعیان را شامل می‌گردد؟!

7. اسلام بيش از همه چيز به حقوق انسانها توجه شده و كاملترين برنامه را براي همه انسانها بر روي كره زمين در نظر گرفته كه در اين بحث به اختصار به اين مباني كه اسلام براي بشر در نظر گرفته است مي پردازيم.

اول: اصل عدم سلطه در اسلام: از نظر اسلام اصل عدم تسلط انسان بر انسان است و هر كس بر خود، عمل، مال و طبيعت خود مسلط است. در امور سياسي نيز اصل عدم تسلط حكومت بر مردم است. همان گونه كه اصل عدم محدوديت تسلط مردم بر طبيعت است

دوم: تساوي انسانها در اسلام: يكي از اصول اسلام اصل تساوي انسانها است. به موجب اين اصل كه از كرامت ذاتي هر شخص انساني نشات مي گيرد هيچ انساني فراتر و يا فروتر از ديگران آفريده نمي شود. به همين دليل هيچ كس نمي تواند بدون دليل بر ديگري حاكميت داشته باشد.

سوم: همانندي انسانها در قرآن كريم : به طور طبيعي و منطقي حقوق آنجا پديد مي آيد كه انسانها برابر با يكديگر فرض شوند.اين برابري در قرآن به وضوح منعكس شده است. قرآن همه انسانها را از يك ريشه دانسته و برابر مي داند؛ و هو الذي أنشأكم من نفس واحده؛اوست آن كسي كه شما را از يك نفس آفريده است. (آيه مباركه 98 سوره انعام)

چهارم: برابري انسانها در سنت: پيامبر اسلام(ص) بر برابري انسانها در خطبه معروف حجه الوداع چنين تاكيد مي فرمايند و به مسئله برتري جويي بين اعراب آن زمان و نيز تحقير سياه پوستان اشاره مي كند و تنها ملاك برتري را تقوا مي داند؛ ملاكي كه در نزد خداوند است و هيچ گونه امتيازي را براي صاحبش به همراه ندارد.

پنجم: يكي از اندشمندان مسلمان تساوي انسانها را از نظر اسلام چنين بر می شمرد؛
تساوي در ارتباط با خالق (روم/40)
تساوي در حكمت خلقت (ذاريات/56)
تساوي انسانها در شايستگي دميده شدن روح الهي در آنها (سجده/9)
تساوي در كاشته شدن بذر معرفت در درون همه آنها (بقره/31)
تساوي در عامل كمال (بقره/285 و شورا/13)
تساوي در كرامت ذاتي با كرامت اولي (اسرا/ 70)
تساوي در استعداد تحصيل كرامت ارزشي و اكتسابي (حجرات 13)
تساوي در مبدا خلقت انسانها (نسا/1)
تساوي در ماده اصلي خلقت (حجر/26)
تساوي در ماهيت و مختصات از جمله در عقل و وجدان (قيامت/ 2و 14 و 15)
تساوي در برابر حقوق طبيعي و وضعي قوانين لازم (مائده/ 8 و 135 ).

8. اصول اسلام هم انسانها را به همین دعوت میکند  که از تعصب و لجاجت دوری کنید.
هنگامی که خداوند به فرشتگان دستور داد برای آدم علیه السلام سجده کنند، همگی اطاعت کردند، جز شیطان. حضرت علی علیه السلام درباره راز این سرپیچی می فرماید: اِعْتَرَضَتْهُ الْحَمِیَّةُ فَافْتَخَرَ عَلی آدَمَ بِخَلْقِهِ وَتَعَصَّبَ عَلَیْهِ لاِءَصْلِهِ فَعَدُوُّ اللّهِ اِمامُ الْمُتَعَصِّبِینَ وَسَلَفُ الْمُسْتَکْبِرِینَ الَّذِی وَضَعَ اَساسَ الْعَصَبِیَّةِ؛ تکبّر و تعصّب به او دست داد و بر آدم علیه السلام به خاطر خلقت خویش افتخار کرد و از جهت اصل و ریشه خود نسبت به او تعصّب ورزید. پس [به همین دلیل] این دشمن خدا، پیشوای متعصبان و سر سلسله مستکبران است و کسی است که بنای تعصّب را پی ریزی کرد.»

9. این مطلب را من بتو میگویم؛ پيامبر (ص) فرموند: «يك ساعت تفكر بهتر از هفتاد سال عبادت است.» پس پیامبر اسلام به این امر فرموده اند و در قران بارها و بارها آمده است که افلا تعقلون؟ آیا نمی اندیشید؟ و اسلام دین تفکر و عقل است. این همان چیزی است که ادیان احاله شده یهود و مسیحیت مردم را از آن بازمی دارد و سند تاریخی آن هم انقلابات ضد دینی در قرون وسطا است.
با توجه به مطالب بیان شده براستی چه کسی تعقل نکرده است؟!

مطالعه بیشتر

mylinkpage.ir/index.php/rumors/140-2015-04-18-16-49-02

fa.wikipedia.org

islamquest.net/fa/archive/question/fa3260

x-shobhe.com/shobhe/4365.html

the14.ir/11901


برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله ی امنیتی *