امام خمینی: خطر دانشگاه از خطر بمب خوشه ای بالاتر است!

کد : 11056

متن شبهه یا سوال:

11056

 

«اگر به اسلام علاقه دارید بدانید خطر دانشگاه از خطر بمب خوشه ای بالاتر است.»

(سخنان خمینی در دیدار با اعضای دفتر تحکیم وحدت 27 آذر 135)

پاسخ اجمالی

1. مطلب بالا بخشی بیانات امام خمینی (ره) در صحیفه امام خمینی است که بصورت بریده شده – قبل و بعد سخنان ایشان حذف گردیده – و کاملا مغرضانه توسط افراد سودجو در حال انتشار است.

2. امام خمینی در این بیانات در پی بیان اهمیت جایگاه حوزه و دانشگاه هستند و اینکه باید افراد متعهد در حوزه و دانشگاه پرورش یابند. متن کامل در ادامه بیان می‌شود؛

«باید همه اشخاصی که علاقه دارند به این کشور، علاقه دارند به اسلام، علاقه دارند به این ملت، توانشان را روی هم بگذارند برای اصلاح دانشگاه. خطر دانشگاه از خطر بمب خوشه‌ای بالاتر است. چنانچه خطر حوزه‌های علمیه هم از خطر دانشگاه بالاتر است.
باید تهذیب بشوند اینها. باید اشخاص متعهد – چه در حوزه‌های علمیه و چه در دانشگاه – کمر خودشان را محکم ببندند برای اصلاح. حالا شما آقایان یک قدم برداشتید و این قدم پُر برکتی است و او اینکه آن دیوار بزرگی که بین شما کشیده بودند، آن سدّ عظیمی را که مابین به اصطلاح فیضیه و دانشگاه کشیده بودند، آن سد را شما شکستید. این قدم اول است که شما برداشتید، و قدمهای بعد، کوشش در اینکه از همه جهات مستقل باشید و وابسته نباشید.»
(صحیفه نور ج ۱۳ ص ۴۱۸)

3. این گونه مطالب در فضای مجازی تنها با هدف تخریب چهره امام خمینی (ره) تحریف بیانات و اندیشه ایشان در حال انتشار است، لذا خواهشمندیم در بازنشر اینگونه مطالب دقت کافی را داشته باشید.

پاسخ تفصیلی

  مطالعه بیشتر

  yon.ir/sahifa01

  yon.ir/sahifa02

  the14.ir/11056


  برچسب ها: , , , ,
  1 پاسخ
  1. نوشین
   نوشین گفته:

   امام‌ رو هیچ جوره نمیشه خدشه دار کرد هنوزم بعد از سی سال رحلتشون ادمهای حقیر بدنبال کوچکترین بهانه گیری از امام‌ هستند اما کوه بزرگ رو وقتی به طرفش سنگی پرتاب کنی انگار نه انگار

   پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  معادله ی امنیتی *